2008. december 21., vasárnap

GAZDAGMAMA a gondokról

Ha túlságosan el vagy foglalva, hogy időd legyen az idegeskedésre, a gondok felhagynak azzal, hogy nyüzsögjenek körülötted.

Az idegeskedés, ugyanolyan társ, mint minden más - nem marad melletted sokáig, ha nem szánsz rá elég időt.
Ha annyira el vagy foglalva pozitív, alkotó cselekvéssel, hogy nincs időd aggódni, már ráléptél a siker biztos útjára.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne végy tudomást a problémákról. Arról beszélek, hogy nem szabad olyan mértékben azonosulnod a problémákkal, hogy lebénulsz, és képtelen vagy célszerűen cselekedni.

Ha éjszakákon át ébren tartanak, emlékezz a népi bölcsességre: a gondokat úgy "ölheted" meg a legbiztosabban, hogy "halálra" dolgozod őket.

Napoleon Hill gondolatai

2008. december 19., péntek

GAZDAGMAMA a kétkedésről

Ne hallgass soha a tamáskodókra, hacsak nem akarsz magad is tamáskodó lenni! A kétkedés ugyanis ragályos.

Az ember képessége, hogy kétkedjen, kimeríthetetlen.
Bármilyen elszántan küzdünk, hogy legyőzzük kételyeinket és bizonytalanságunkat, időnként magukkal ragadnak, mielőtt megértenénk, mi is történik valójában.
Egy másik által kimondott negatív szó elég, hogy elindítson bennünk egy folyamatot és az eddig elfojtott érzések felszabaduljanak, és hatalmába kerítsen minket egy megmagyarázhatatlan félelem.

A pozitív gondolkozás olyasmi, amit tanulni kell, ami törékeny és általában nem része a hétköznapok kúlturájának.

Ha meg akarjuk őrizni, állandóan ápolni, gyakorolni és védeni kell, mint a kultúrnövényeket a gyomok ellen.

Napoleon Hill gondolatai.......

2008. december 17., szerda

GAZDAGMAMA a változásól

A világmindenségben csupán egyetlen dolog állandó - a változás. Semmi sem marad ugyanaz akár két napig is.

Az idősebb Plinius, aki az időszámításunk első évszázadában élt Rómában, ezt írta: "Az egyetlen bizonyosság az életben, hogy semmi sem bizonyos."

Azóta, hogy e szavakat papírra vetette, sokan voltak, akik minden módon próbáltak ellenállni a változásoknak, elemezték, próbálták őket ellenőrzésük alá vonni - de hiába. Ahhoz, hogy sikeres légy napjaink high-tech, gyors tempójú világában, természetes tényként kell elfogadnod a változást.
Mi több, meg kell tanulnod lelkesen üdvözölni.!

Amint Alvin Toffler írta a huszonöt évvel ezelőtt megjelent nagysikerű könyvében, amelynek címe, Future Shock (Jövősokk), az információs korszakban azok lesznek sikeresek, akik nem lázadnak a változás ellen, hanem lelkesen várják és magukhoz ölelik.

Napoleon Hill gondolataival.....

2008. december 12., péntek

GAZDAGMAMA a hitről és a reményről

A hitnek szüksége van egy szilárd alapra. A félelem minden alap nélkül létezik.

Minden vallás alapját a hit képezi. Csak akkor vagy képes elfogadni egy Legfelső Lény létezését, ha feladod a hitetlenségedet és a kétkedésedet. Ugyanez igaz arra is, hogy hiszel önmagadban, hiszel a képességeidben és a jóban. Létre kell hoznod a bizalomnak azt a fundamentumát, ami támogat téged és mindazt, amiben hiszel. Ha ez az alap szilárd, gyorsan legyűröd a félelmet és a kétkedést, ami megpróbálja aláásni a hitedet.

Ha a bizalomnak ez a fundamentuma nem az elveidre és a meggyőződésedre épül, könnyedén szétrombolhatja a félelem, amely időről időre mindnyájunkon urrá lesz. Ezért nagy szerepe van annak, hogy pontosan tudd, milyen elveket vallasz és miért. Ha mindezt tudod, személyiséged alapjai megingathatatlanok lesznek

365 nap Napoleon Hill gondolataival....

2008. december 10., szerda

GAZDAGMAMA a társaságkeresésről

Milyen emberek a barátaink , milyen társaságba járunk....Kétely esetén fontoljuk meg a következőket:

- milyen viselkedésre késztetnek?
- milyen dolgokra irányítják a figyelmemet?
- milyen olvasmányokat ajánlanak?
- milyen helyekre visznek magukkal?
- milyen gondolatokra indítanak?
- milyen beszédmodorra szoktatnak?
- milyen érzéseket ébresztenek bennem?
- milyen kijelentésekre ragadnak?

Végül, miután alaposan meghánytuk-vetettük mindezt, választ kell találnunk még egy utolsó kérdésre: Jelenlegi társaságunk az általunk választott fejlődési irányba mozdit-e bennünket?

Szerencsés esetben igennel felelhetünk. Ám ha bizonytalanságot érzünk, akkor ideje mérlegre tennünk életünk némely kulcsszereplőjéhez fűződő viszonyunkat.
Könnyü lekicsinyelni a környezeti hatás kérdését.
-Jó, itt élek, na és, mit számít az! - von vállat az egyszeri ember. - Ezek az emberek vesznek körül, de engem nem zavarnak.
Nagy tévedés! Minden számít! Jegyezzük is meg ezt a fontos megállapítást:
MINDEN SZÁMÍT!!!!
Ez a való élet, és nem elméleti bölcsesség!!A fő cél, hogy saját magunk igy szóljunk: "Vége az önámításnak. Tudni akarom, mit értem el, és mivé válhatok még. Ismerni szeretném erősségeimet és gyengéimet, tudnom kell, mi hat rám, mit engedtem közel az életemhez."
Vessünk tehát egy pillantást erre a kérdéskörre, s azután még egyet. Minden megér egy második pillantást, kivált a környezet hatalma.

Talán akad, aki hallota már a kis fecske történetét......
Szegény jószág fél szemét eltakarja a szárnyával és keservesen zokog. Arra repül egy bagoly, és megkérdezi: - Mi baj, kicsikém?
A fecske félrevonja a szárnyát, és feltárja szeme helyén tátongó üreget.
- Értem már - huhogja pislogva a bagoly. - Azért sirsz, mert a varjú kivájta a szemedet.
- Nem - felelte bánatosan a villásfarkú.- Azért mert hagytam.

Nincs-e valaki, aki megzavarja a tisztánlátásunkat? Nem próbálja-e valaki elhomályosítani az álmainkat? Bizony könnyű befolyásolni mások életét, főleg negatív irányban. A társaság könnyen meghatározhatja haladási irányunkat, lyukat beszélhet a hasunkba, eláraszt bennün- ket, átformál nyomásával. A kérdés csupán az, hogy ezt akarjuk-e.
Azzá válunk, afelé törekszünk és azt érjük-e el, ami nekünk fontos, vagy engedjük, hogy mások elrabolják az álmainkat?

Jim Rohn

2008. december 9., kedd

A Jólét és Boldogság hét stratégiája.....Jim Rohn

Nyerőkkel vegyük körül magunkat!!!! -A társaságkeresés alapelve....

Általában erősen elhanyagoljuk az egyik legfontosabb hatást, amely a célként magunk elé tűzött személyiségünket formálja. E hatás nem más, mint a társaságunk - azon személyek köre, akikkel közvetlenül érintkezünk. Gondoltunk-e már arra miként befolyásolják életünket ezek az emberek?
Nekem eszembe sem jutott , mig mentorom nem figyelmeztetett:

Vigyázz, soha ne becsüld alá a külső befolyás jelentőségét!

Természetesen igaza volt. A környezeti befolyás annyira finoman és fokozatosan érvényesül, hogy gyakorta észre sem vesszük mennyire erőteljes.Ha olyanokhoz csapódunk, akik elszórják minden jövedelmüket, nagy valószinüséggel mi is pazarlóvá válunk. Ha társaságunk szivesebben jár birkozómeccsre, mint koncertre, akkor megjósolható, hogy mi is követjük a példájukat. Ilyen a társak hatása, csúnya szóval a "csordaszellem".
A folyamat azonban nem áll meg ezen a ponton. - Ha környezetünkben lévők úgy vélekednek, egy kis csalás itt-ott még belefér, akkor talán bennünket is rávesznek hébe-hóba "egyszerűsitsük le" a dolgunkat. Addig biztatnak erre, míg egy szép napon arra ébredünk, hogy már tíz éve járunk rossz uton, és azt kérdezzük magunktól: - Hogy juthattam idáig?
S ez cseppet sem lesz kellemes pillanat.....

Három alapvető kérdést kell feltennünk magunkban, hogy ne tékozoljuk el életünket rossz társaságban:
1. Kikkel töltöm az időmet?
2. Milyen hatást tesznek rám?
3. Megfelelő-e számomra ez a társaság?
Ne próbáljuk megkerülni ezeket a kérdéseket! Gondoljuk át őket minden fontosabb társas kapcsolatunk vonatkozásában. Pozitív és építő avagy negatív és romboló az adott kapcsolat?........